Școala Gimnazială Specială "C. Păunescu" Iași

Rata de vaccinare

Ca urmare a solicitării Ministerului Educației, potrivit datelor centralizate la nivelul Școlii Gimnaziale Speciale „Constantin Păunescu” Iași, rata de vaccinare a angajaților instituției este 70,92%, respectiv 100 angajați din totalul celor 141.
Aceste date sunt publicate numeric și procentual, prin raportare la numărul total de angajați, cu respectarea tuturor reglementărilor GDPR.

Informații

Suntem singura instituţie de profil din municipiul Iași și instituţie de practică pedagogică pentru studenţii universităţilor ieşene cu profil socio-psiho-pedagogic.

La nivelul judeţului Iaşi, şcoala noastră asigură servicii specializate pentru elevii cu dificultăţi în învăţare integraţi în învăţământul public, în vederea oferirii de şanse egale de educaţie şi formare.